Създателят и главен треньор в клуб „REVOLUTION TAEKWONDO“ в Чикаго – майстор Красимир Русев, влезе в историята на българското Олимпийско таекуондо, като първият български треньор зад граница, създал световен шампион. Неговият възпитаник – Емилио Сендехас, спечели световната титла, като национален състезател на Мексико, в категория до 49 кг. На финала Сендехас победи представителя на Иран, а преди това се справи със съперниците си от Дания, Ливан-ранк 1 в света, Укрйна и Южна Корея. Шампионът Емилио Сендехас е роден в Чикаго, живее и тренира в „REVOLUTION TAEKWONDO“ от няколко години, изцяло под ръководството на майстор Краси Русев.

Майстор Красимир Русев със своя възпитаник Емилио Сендехас

Египет се оказа късметлийски за българите, защото Александър Джорджев стана първият българин със златен медал от такъв голям форум. В кат. до 57 кг. родният таекуондист победи също иранец на финала. Нашето момче се пребори с конкуренцията и игра през цялото време с контузена ръка. Другият ни възпитаник – Кристиян Златев, се пребори за бронзовия медал. Дупничанката Зара Увакова, която стартира с таекуондото в Чикаго, под ръководството на Краси Русев, също взе участие на световното първенство, но не успя да прескочи първия кръг.

Двамата световни шампиони – Александър Джорджев и Емилио Сендехас

„Много съм щастлив, радостта беше двойна, защото веднага след финала на моя състезател, България също спечели световната титла. Поздравявам състезателя Александър Джорджев и неговият личен треньор Христо Михалчев за огромния успех, който постигнаха“, коментира майстор Красимир Русев.

Зара Увакова и Емилио Сендехас

Световното първенство по таекуондо за кадети се проведе в Шрам Ел Шиик, Египет в края на Август 2017. Над 60 държави от целия свят бяха представени от най-добрите си атлети, във възрастовата група от 12-14 години.